SOŠ Slavičín

Rok:            Měsíc:            Týden:  

Říjen 2019
8.10.

Adaptační kurz žáků prvních ročníků

Ve dnech 25. 9. 2019 – 26. 9. 2019 proběhl na rekreačním středisku „POHODA“ Sidonie společně s třídními učiteli – Ing. Jiřím Váňou a Mgr. Janou Vaculíkovou, adaptační pobyt žáků prvních ročníků. EIO-1, MS-1, IT-1.
10.10.

Veletrh práce a vzdělávání ZLÍN

31. 10. - 1. 11. 2019 v době od 9-17 hodin se uskuteční "Veletrh práce a vzdělávání" v Kongresovém centru ve Zlíně. Jedná se o přehlídku středních škol a vybraných firem Zlínského kraje, která je určena žákům základních a středních škol, jejich rodičům, kariérovým a výchovným poradcům a široké veřejnosti. Návštěvníci získají přehled o aktuální situaci na trhu práce a informace důležité pro rozhodnutí o výběru vhodné střední školy.

Úspěch našich strojařů v Brně

Svaz strojírenské technologie organizoval u příležitosti Mezinárodního strojírenského veletrhu 2019 v Brně letos již jedenáctý ročník soutěže mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů. Soutěže se zúčastnilo celkem 157 žáků z 35 středních odborných škol. Naši studenti soutěžili ve dvou řídicích systémech, a to Heidenhain (TNC 640) pro technologii frézování, Fanuc (FS 31i- B5) pro technologii soustružení a frézování. Soutěž byla jednokolová a probíhala každý den od pondělí do čtvrtka. V systému FANUC se PETR ČASTULÍK umístil na 1. místě v konkurenci 24 žáků a v systému HEIDENHAIN se DAVID SALVET umístil na 2. místě v konkurenci 81 žáků. Naše škola jako jediná uspěla na předních příčkách dvou programovacích systémů. Všem studentům, kteří reprezentovali naši školu, děkujeme za vzornou reprezentaci. Slavnostní předání cen proběhne v Praze na Ministerstvu průmyslu a obchodu České republiky.
Page generated in 0.5616 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál